Knjižna booka u NSK

2 min čitanja

NSK u Zagrebu pridružit će se svečanosti prigodnom izložbom dječjih knjiga iz svojega bogatog fonda. Izložba Hrvatske dame bajki predstavlja tri naraštaja spisateljica rođenih u travnju, i to Ivane Brlić Mažuranić, Nade Iveljić i Maje Brajko-Livaković

Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu domaćin je i suorganizator ovogodišnje svečanosti Knjižna booka koja će se održati u petak, 1. travnja 2016. godine, od 10.30 do 16.30 sati, u predvorju Knjižnice.
Svečanost pod nazivom Knjižna booka pokrenula je Hrvatska udruga školskih knjižničara radi promicanja knjige te poticanja čitanja i čitalačkih navika učenika. Povod je obilježavanje Svjetskoga dana dječje knjige, 2. travnja, kojim se želi istaknuti važnost dječje književnosti i čitanja. Nadnevak je odabran u povodu sjećanja na poznatoga danskog pisca bajki Hansa Christiana Andersena koji je rođen 2. travnja 1805. godine.
Program svečanosti osmišljen je kao niz zabavnih sadržaja u kojima se igrom i druženjem potiče čitanje i ljubav prema knjizi i pisanoj riječi. U programu sudjeluju učenici osnovnih i srednjih škola, njihovi nastavnici i knjižničari. U sklopu svečanosti održava se i završnica projekta za poticanje čitanja Čitajmo zajedno, čitajmo naglas: zaboravljene knjige.
Nacionalna i sveučilišna knjižnica u Zagrebu pridružit će se svečanosti prigodnom izložbom dječjih knjiga iz svojega bogatog fonda. Izložba Hrvatske dame bajki predstavlja tri naraštaja spisateljica rođenih u travnju, i to Ivane Brlić Mažuranić, Nade Iveljić i Maje Brajko-Livaković. Njihovo književno stvaralaštvo najvećim dijelom tematski obuhvaća izričaj bajke naslanjajući se na legende i mitove naših krajeva, promičući hrvatsku usmenu i pisanu baštinu.
(NSK)

  
Podijeli ovaj članak
Skip to content