Internacionalni Cooking Show u Rimu

2 min čitanja

Udruga Hrvatsko talijanski Mozaik Rim u suradnji s Udrugom Jedna musika iz Kruča 11. lipnja u župnom je prostoru crkve San Filippo Neri u Rimu održala prvi Internacionalni  Cooking Show , dio projekta “Hrvatski susreti u Rimu”

 

Udruga Hrvatsko talijanski Mozaik Rim u suradnji s Udrugom Jedna musika iz Kruča 11. lipnja u župnom je prostoru crkve San Filippo Neri u Rimu održala prvi Internacionalni  Cooking Show , dio projekta “Hrvatski susreti u Rimu”. U atmosferi prijateljstva i međukulturalne razmjene održan je kulinarski susret  osam država. Svaka država prezentirala je dva tradicionalna recepta.

Jela su uživo pripremali: Daniela De Petro iz Australije, Tania Akter iz Bangladeša, Dragan Alviriz BiH,  Ivana Milina i Alma Kumbarić

Iz Hrvatske, Radi Giuseppina i Quinci Maria iz Italije ( Molise), Rania Hammad i Soraya Kiel iz Palestine, Florentina i Costantin Florea iz Rumunjske i Matthew Keil i Yasmine Keil iz SAD-a.

Nakon predstavljanja tipičnih recepata , svi nazočni na ovom susretu uživali su u degustaciji brojnih gastronomskih specijaliteta nacionalnih kuhinja izloženih na štandovima. Cilj projekta bio je predstaviti različitosti i posebnosti kuhinja.

Projekt je uspješno realiziran zahvaljujući velikodušnosti i kulinarskom umijeću sudionika i pokroviteljima –

Središnjiem državniom uredu za Hrvate izvan Republike Hrvatske , Veleposlanstvo Republike Hrvatske u Italiji, Hrvatskoj turističkoj zajednici i Udruzi “Jedna Musika”-Iz Kruča- Molise.

Tekst: Ivana Milina  Foto : https://web.facebook.com/mosaicoitalocroato/?_rdc=1&_rdr

 

Podijeli ovaj članak
Skip to content