Spomendanu su se pridružili i zastupnici tamošnje Hrvatske samouprave na čelu s predsjednicom Ružom Bunjevac, pa su svi zajedno s udovicom Katalin Franković položili vijenac kod spomen-ploče na zgradi seoskog poglavarstva
U Lukovišću su se 9. veljače prigodnim programom djelatnici i polaznici tamošnjeg vrtića sjetili Đure Frankovića koji je rođen 9. veljače 1945. godine. Spomendanu su se pridružili i zastupnici tamošnje Hrvatske samouprave na čelu s predsjednicom Ružom Bunjevac, pa su svi zajedno s udovicom Đure Frankovića Katalin Franković položili vijenac kod spomen-ploče na zgradi seoskog poglavarstva, saznaje Hrvatski glasnik.
Đuro Franković djetinjstvo je proveo u rodnom Lukovišću, gimnaziju je završio u Budimpešti, a visoku školu u Pečuhu,gdje se kasnije i nastanio. Rano je počeo skupljati narodne pripovijetke i drugu etnografsku građu Hrvata u Mađarskoj. O toj temi objavio je na desetke znanstvenih radova i članaka u hrvatskim časopisima u Mađarskoj i Hrvatskoj. Bio je prvak “hrvatskog pokreta” u Mađarskoj početkom devedesetih godina. Između ostaloga i v. d. urednik Hrvatskoga glasnika 1992. godine. Umro je u Pečuhu 9. listopada 2016. godine.
(Branka Pavić Blažetin / Hrvatski glasnik / MCC)