Rukopisna zbirka Antona Leopolda obuhvaća preko 2.000 pjesama. Izdao je šest knjiga, a pjesme je objelodanio u antologijama, školskim knjigama, Gradišće kalendaru i Hrvatskim novinama. Godine 2008. Leopld je primio Nagradu Metron
Pjesnik i fotograf Anton Leopold je 5. lipnja primio počasni prsten općine Frakanava-Dolnja Pulja iz ruku načelnika Tonija Blazovića. Rođeni Frakanavac Leopold, koji će 13. lipnja slaviti svoj 88. rođendan, pjesme je počeo pisati već kao osamnaestogodišnjak.
Leopold je, kao što sam kaže, uvijek volio i obilazio hrvatska sela, i to što je vidio , opisao je i u svoji pjesmama. Iako živi u Beču, Frakanava je uvijek bila glavna tema njegovih pjesama. Iako se smatra skromnim čovjekom, ponosan je na počasni prsten.
Rukopisna zbirka Antona Leopolda obuhvaća preko 2.000 pjesama. Izdao je šest knjiga, a pjesme je objelodanio u antologijama, školskim knjigama, Gradišće kalendaru i Hrvatskim novinama. Godine 2008. Leopld je primio Nagradu Metron.
(Hrvatska redakcija ORF-a)

