Konferencija MEETING G2 „Zemlja izlazećeg optimizma“

3 min čitanja

U Sisku je 29. rujna na drugom danu održavanja Konferencija MEETING G2 „Zemlja izlazećeg optimizma“ kroz devet panela predstavljen ogroman potencijal i mogućnosti razvoja Banovine koji može revitalizirati ne samo ovaj kraj nego i ukupno hrvatsko gospodarstvo i poboljšati životni standard.

Okupivši stručnjake, poduzetnike i investitore iz Hrvatske i hrvatskog iseljeništva koji su svojim primjerom i idejama ukazali da još nije kasno pokrenuti sve resurse i zajedničkim snagama i umrežavanjem domovinske i iseljene Hrvatske kroz investicije i poslovnu suradnju stvoriti uvjete za konkretne projekte usmjerene na gospodarski rast, održivi razvoj i poboljšanje kvalitete života na Banovini ali i cijeloj Hrvatskoj. Da je to formula za uspjeh posvjedočio je i Boris Pogačnik, član uprave Infobip-a, koji je u svom govoru istaknuo velike zasluge i pomoć hrvatskog iseljeništva u razvoj poslovanja ove vodeće IT tvrtke u Hrvatskoj i šire.

Kroz motivacijske razgovore i inspirativne govornike istaknute su osobine koje krase uspješne hrvatske ljude od sportaša i šahista do poduzetnika. Svima njima je zajednička upornost, profesionalizam i ustrajnost, koji nadilaze sve otegotne životne okolnosti. Potvrdio je to i Damir Martin, veslač i osvajač olimpijskih odličja.

Zadnji panel ovogodišnje konferencije ONE CROATIA, nazvan je po udruzi koju su osnovali ACAP i Hrvati iz Australije radi humanitarne pomoći Banovini nakon potresa, nakon čega su odlučili i dugoročno pomoći ovom kraju što je rezultiralo i održavanjem ove Konferencije u Sisku. Panel je okupio predstavnike uspješnih iseljenički povezanih gospodarskih komora iz Kanade, Australije, Čilea i Hrvatske te poslovne udruge i klubove iz SAD-a, Slovenije i Bosne i Hercegovine (Udruga Prsten), koji su međusobnim povezivanjem i umrežavanjem na nacionalnoj i globalnoj razini postigli iznimne poslovne uspjehe razmjenjujući svoja vrijedna znanja i iskustva te zajednički potiču i pomažu napredak svih segmenata života u Hrvatskoj, kako na nacionalnoj tako i na lokalnoj razini.

Kada bi se implementiralo sve o čemu se govorilo na panelima, Banovina bi u nadolazećim godina koristeći svoje prirodne i ljudske resurse mogla dobiti, izgraditi i uspostaviti: pozadinski terminal u luci Rijeka, postati meta geotermalnih izvoda jodne vode, postati poželjno turističko odredište za medicinski turizam uz „šumsku terapiju“, mogla bi postati središte industrije videoigara, postati županija na solarni pogon, ekološka i samoodrživa županija puna leptira, riječnih kanala, bio kuća i malih dronova koji će leteći okolo sve to zabilježiti.

Tekst i foto: Snježana Radoš

 

The gallery was not found!
Podijeli ovaj članak
Skip to content