Biskup koadjutor srijemski Fabijan Svalina bio je u dvodnevnom pohodu Hrvatskim katoličkim zajednicama bl. Jakova Zadranina u Göppingenu i sv. Leopolda Bogdana Mandića u Geislingenu
Biskup koadjutor srijemski Fabijan Svalina bio je u dvodnevnom pohodu Hrvatskim katoličkim zajednicama bl. Jakova Zadranina u Göppingenu i sv. Leopolda Bogdana Mandića u Geislingenu.
U subotu, 2. srpnja, biskup je predvodio svečano misno slavlje u crkvi Christkönig u Göppingenu u koncelebraciji s voditeljem obiju Zajednica fra Ivicom Jurišićem, članom Franjevačke provincije Bosne Srebrene uz asistenciju trajnoga đakona Biskupije Koper Tihomira Busije. U ovoj je prigodi biskup podijelio sakrament svete potvrde za njih 59 -oro, koji su protekle školske godine pohađali vjeronauk u Göppingenu i Geislingenu. Istoga dana krstio je i Nikolinu, jedanaesto dijete u obitelji Nenada i Valentine Bednjički iz Eislingena. Obitelj je doselila je iz Koprivnice u Njemačku 2014. godine te je od početka aktivna u HKZ u Göppingenu.
U nedjelju, 3. srpnja biskup Svalina u koncelebraciji s fra Ivicom Jurišićem predvodio je mise u Geislingenu i Göppingenu. Biskup Svalina je vjernike kratko upoznao s trenutnim stanjem u Srijemskoj biskupiji.
Tekst i foto: Marija Belošević