Hrvatski dan u Hrvatskom Jandrofu

1 min čitanja

Ovaj se Hrvatski dan zbog pandemije dosta razlikovao od prijašnjih. Došle su uglavnom domaće grupe, a prvi put nisu bile grupe iz Hrvatske

 

 

Gradišćanski Hrvati u Slovačkoj su 6. rujna održali svoj prvi Hrvatski dan, i to u Hrvatskom Jandrofu. Kao što je rekao predsjednik Hrvatskoga kulturnoga saveza u Slovačkoj, Radoslav Jankovič, ovaj se Hrvatski dan zbog pandemije dosta razlikovao od prijašnjih.

Došle su uglavnom domaće grupe, a i malo smo se propagirali da ne bi došlo više od 500 ljudi, rekao je Radoslav Janković.

Prvi put  zbog pandemije nisu došle grupe iz Hrvatske.

U Slovačkoj ukupno imaju četiri Hrvatska dana. Kako će sljedeće dane realizirati, još ne znaju, napominje Janković.

Jedina mogućnost za hrvatsku riječ imaju, kao i prije, u crkvi na svetoj misi. Zbog aktualne situacije se i u Slovačkoj ne priređuju fešte, gdje bi se ljudi mogli razgovarati na hrvatskom. (https://volksgruppen.orf.at/hrvati/stories/3065762/) Prijevod. dšš

 

Podijeli ovaj članak
Skip to content