Prema našim dosadašnjim saznanjima, nitko od naših župljana nije smrtno stradao. Neki su morali napustiti svoje domove radi plimnoga vala, a dijelovi Manhattana ostali su također bez električne energije zbog vodene bujice, izjavio je fra Nikola Pašalić, voditelj Hrvatske katoličke župe sv. Ćirila i Metoda u New Yorku

 

 

Istočnu obalu SAD-a te New York i okolicu pogodilo je nevrijeme neslućenih razmjera, nezapamćeno još od davnih tridesetih godina prošloga stoljeća. Tim je povodom izjavu za IKA-u dao fra Nikola Pašalić, voditelj Hrvatske katoličke župe sv. Ćirila i Metoda u New Yorku. “Kako naši župljani žive na širem području New Yorka i okolice, velik broj njih ostao je bez električne energije, a time i bez mogućnosti komuniciranja sa svojim bližnjima, kako ovdje u Americi – tako i u domovini. Prema našim dosadašnjim saznanjima, nitko od naših župljana nije smrtno stradao. Neki su morali napustiti svoje domove radi plimnoga vala, a dijelovi Manhattana ostali su također bez električne energije zbog vodene bujice pod kojom je eksplodirala jedna od trafostanica na 14. ulici. Svi tuneli i svi mostovi u gradu zatvoreni su za gradski promet, no ostaju otvorenima za vozila Hitne pomoći, policije i vatrogasaca. Javni gradski prijevoz je prekinut i vjerojatno će trebati nekoliko dana da se sve vrati u normalno stanje. Nadamo se da je najgore iza nas i u svakoj se situaciji uzdamo u Božju pomoć, ostajući u molitvi i mislima povezani s domovinom”, istaknuo je fra Nikola. (IKA)